ekj
18 بهمن 1401 - 19:24

مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران در باقرشهر احداث می‌شود

شهردار باقرشهر گفت: کلنگ احداث مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران به مناسبت دهه فجر در زمینی ر به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع در باقرشهر بر زمین زده می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، به مناسبت ایام الله دهه فجر، پروژه های عمرانی، خدماتی شهرداری باقرشهر شامل اجرای آسفالت معابر سطح شهر، احداث زمین فوتبال و والیبال ساحلی، راه اندازی و تجهیز دارالقرآن عطر فاطمی، تکمیل و اجرای پروژه فاز دوم سایت اسکان اضطراری باقرشهر، بهسازی و بازپیرایی پیاده روهای سطح شهر و احداث پاتوق محله کوی دانش به بهره‌برداری می‌رسند.

افتتاح پروژه های دهه فجر در باقرشهر با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان

محسن قضاتلو شهردار باقرشهر با اشاره به افتتاح پروژه های دهه فجر اظهار کرد: در حال حاضر عملیات زیرسازی، آماده سازی و آسفالت معابر خاکی شهرک دانش(چرم سازی) به متراژ بیش از ۱۰۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان، تراش و روکش آسفالت محور شهید رجایی به متراژ بیش از ۱۲۰۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان و تسطیع و تراشه کوبی معابر شهرک امیرکبیر به متراژ  ۲۶۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر دویست و پنجاه میلیون تومان اجرا شده است.

احداث زمین فوتبال و والیبال ساحلی

وی یکی از وظایف مدیریت شهری را ایجاد شرایط مناسب برای تسهیل در رفاه زندگی شهروندان دانست و گفت: فراهم آوردن امکانات ورزشی از جمله این وظایف و خدمات به شمار می‌رود و امیدواریم جهت ترویج فرهنگ ورزش و به منظور ارتقای سطح سلامت شهروندان اماکن ورزشی بیشتری توسط شهرداری احداث و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

شهردار باقرشهر بیان کرد: در همین راستا زمین فوتبال و والیبال ساحلی در عرصه ای به متراژ ۲۴۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیار تومان در کنار مجموعه ورزشی فدک احداث و در این ایام مبارک به بهره برداری می رسد، که با افتتاح این پروژه، نوجوانان و جوانان امکان دسترسی بیشتری به فضاهای ورزشی خواهند داشت.

قضاتلو تصریح کرد: همچنین با پیگیری های تربیت بدنی شهرداری باقرشهر یک قطعه زمین که در کنار بوستان ۹ دی بلا استفاده مانده بود به عنوان زمین فوتبال محلی با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان جهت استفاده جوانان و نوجوانان بازسازی و تجهیز شده است که با بهره برداری از پروژه های فوق سرانه اماکن ورزشی باقرشهر نیز ارتقا خواهد یافت.

وی افزود: عملیات تکمیل پروژه سایت اسکان اضطراری باقرشهر به منظور حفظ آمادگی در حوادث غیر مترقبه و اسکان شهروندان در مواقع بحرانی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در عرصه ای به مساحت 2 هکتار در حال اجرا می باشد.

 

شهردار باقرشهر ضمن اهمیت‌بخشی به نقش فعالیت‌های قرآنی و عمل به آموزه‌ها و معارف قرآن، ادامه داد: دارالقرآن عطر فاطمی در محله کوی دانش با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در عرصه ای به مساحت ۶۵۰ متر مربع و به منظور ایجاد پایگاهی برای انجام فعالیت‌های قرآنی، ارائه خدمات آموزشی با برپایی مهد قرآنی و کلاس‌های آموزشی حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم در سنین مختلف، با همکاری آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در ایام الله دهه فجر آغاز به کار خواهدکرد.

احداث میدان شهید قاسم سلیمانی در باقرشهر

قضاتلو گفت: میدان شهید حاج قاسم سلیمانی در محل ارتباط بین محور علامه عسکری با جاده انرژی و خیابان چله دوان در باقرشهر به مساحت ۱۵ هزار مترمربع و اعتبار ۷ میلیارد تومان با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه ۱۹ تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید که بعد از یک سال پیگیری در شورای شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۹، عملیات اجرایی این میدان در دی ماه  آغاز شده است.

وی بیان کرد: مساحت این میدان ۱۵ هزار مترمربع است که زمین این طرح از طرف شهرداری باقرشهر و اعتبار طرح که بالغ بر ۷ میلیارد تومان می شود توسط شهرداری منطقه 19 تامین می گردد و ارتباط بین بلوار علامه عسکری با جاده انرژی و خیابان چله دوان را فراهم می کند و باعث تسهیل در تردد شهروندان می گردد.

شهردار باقرشهر درخصوص نامگذاری این میدان تصریح کرد: نام شهید حاج قاسم سلیمانی را برای این میدان در نظر گرفته شده است که بنیاد مکتب حاج قاسم با آن موافقت و پس از تایید استانداری تهران، نامگذاری میدان انجام خواهد شد.

احداث مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران در باقرشهر

قضاتلو در ادامه اظهار کرد: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل‌ و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، کلنگ احداث مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران در زمین اهدایی شهرداری باقرشهر به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع بر زمین زده می شود.

وی اضافه کرد: کارکنان اورژانس و تلاشگران عرصه فوریتهای پزشکی اولین کسانی هستند که بر بالین مصدومان و نیازمندان دریافت خدمات درمانی اورژانسی حاضر می‌شوند و این نشان از اهمیت و جایگاه والای اورژانس دارد. لذا با توجه به این امر و نشست با مدیران اورژانس استان تهران، تفاهم نامه اهدای زمین جهت ساخت مرکز اورژانس جنوب و جنوب شرق استان تهران انجام شد.

شهردار باقرشهر در ادامه عنوان کرد: این مرکز شامل ساختمان اداری، اتاق بحران، سالن کنفرانس، پارکینگ آمبولانس های پشتیبان، انبار دپو اقلام مورد نیاز در مواقع بحران و تأسیسات می باشد.

 

قضاتلو اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع مناسب‌سازی فضاهای شهری در راستای سهولت در تردد معلولان و استفاده از امکانات و فضاهای عمومی شهر، پروژه بازسازی، مناسب سازی و ایمن سازی پیاده‌روها سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان و همچنین حذف موانع در مسیر پیاده راه ها و نصب پلهای موقت بر روی انهار در سطح شهر اجرا شده است.

وی بیان کرد: ایجاد جای پارک در اماکن شهرداری ،مناسب سازی اماکن شهرداری جهت سهولت در تردد معلولان و ایجاد پیست دوچرخه سواری ویژه کودکان اوتیسم از دیگر اقدامات شهرداری در راستای خدمات به این قشر از جامعه می باشد.

شهردار باقرشهر خاطرنشان کرد: از جمله اقداماتی که شهرداری باقرشهر در جهت هدایت آبهای سطحی انجام داده است، جدولگذاری و ایجاد انهار در سطح شهر می باشد. عملیات جدول گذاری خیابان‌های شهر سنگ و همچنین طرح ساماندهی و تعویض جداول فرسوده سطح شهر به طول ۴۲۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان از جمله برنامه‌های مدیریت شهری در این راستا در باقرشهر می باشد.

قضاتلو در ادامه گفت: به منظور بالا بردن سطح کیفی و زیباسازی نماهای شهری، بوستان های باقرشهر با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون تومان بازسازی و بازپیرایی و بوستان های عطر سیب و ۹ دی که برخی معابر آن به مرور زمان دچار آسیب هایی شده بود، ترمیم و بازسازی شدند.

وی تاکید کرد: احداث اولین پاتوق محله در بوستان ۹دی کوی دانش در راستای تقویت حس تعلق شهروندی و  ارتقای کیفیت محیط شهری از جمله طرح های باز زنده سازی بوستان‌های شهری محسوب می گردد که با اعتباری بالغ بر دویست و پنجاه میلیون تومان اجرا گردید.

 

شهردار باقرشهر در ادامه با اشاره به اجرای ده ها پروژه عمرانی و خدماتی دیگر در طول یکسال گذشته، یادآور شد: رسالت اصلی حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری ارتقای فرهنگ شهروندی، توجه به سلامت اجتماعی، ایجاد نشاط و امید به زندگی برای شهروندان و احیای فرهنگ شهر است.

قضاتلو اظهار داشت: برگزاری دهها برنامه مناسبتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با هدف ارتقاء نشاط اجتماعی و تامین سلامت روحی شهروندان در ایام مختلف اعم از مناسبت های ملی، مذهبی، آئینی و ... با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان و با مشارکت شهروندان در سطح شهر برگزار شده است.

وی گفت: کمک به مساجد در خصوص برگزاری برنامه های ملی و مذهبی، کمک به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف، برگزاری پیاده روی خانوادگی، برگزاری جشن در اعیاد،برگزاری جشنواره های ورزشی بازیهای بومی محلی،برگزاری کارگاه های آموزشی و ... از جمله اقدامات شهرداری در این راستا بوده است.

شهردار باقرشهر در پایان از شناسایی مشکلات محله های باقرشهر خبر داد و گفت: با رشد و پیشرفت پروژه های اساسی شهر امیدواریم بخش زیادی از انرژی و زمان را با کمک معتمدین محلات و دلسوزان شهر، صرف حل معضلات محله ها کرده تا بتوانیم شاهد تغییرات اساسی نیز در محلات باقرشهر باشیم.

پایان پیام/۶۷۰۶۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025854