ekj
18 بهمن 1401 - 16:01

افتتاح ۱۷۱ کیلومتر راه روستایی در لرستان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: ۱۷۱ کلیومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در قالب ۷۳ پروژه در سطح این استان بهره‌برداری شد.

‌به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی شیروانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص محرومیت زدایی و پیرو مصوبات سفر ریاست جمهور به لرستان امروز شاهد بهره‌برداری از 171 کیلومتر ساخت، توسعه و آسفالت راه روستایی در این استان هستیم.

وی افزود: 171 کلیومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر 4 هزار و 400 میلیارد ریال در قالب 73 پروژه در سطح لرستان است که امروز به‌صورت نمادین در یکی از روستاهای شهرستان خرم‌آباد به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان عنوان کرد: 80 کیلومتر راه روستایی دیگر در مرحله آسفالت است که تا پایان سال مالی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه 6 هزار و 100 کیلومتر راه روستایی در لرستان وجود دارد که میانیگن آسفالت آن‌ها 74 درصد است، بیان کرد: همچنین هزار و 100 کیلومتر راه روستایی در مناطق مرزی شهرستان‌ها و نقاط دورافتاده به‌صورت شنی و خاکی وجود دارد که در تلاش برای رفع محرویت‌زدایی و آسفالت این محور ها نیز خواهیم بود.

انتهای پیام/ 641/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025227