ekj
18 بهمن 1401 - 14:22

مرکز جامع توانمندسازی در اصفهان افتتاح شد/ خبر خوش شهردار اصفهان برای کودکان کار

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه مرکز جامع توانمندسازی محصول همدلی و اتحاد دستگاه‌‌های مختلف است؛ گفت: در دوره جدید مدیریت استان و شهر اصفهان، همگرایی انجام شده که ثمرات آن را امروزه مشاهده می‌کنیم و دومین اتفاق خوبی که به زودی رقم خواهد خورد در خصوص کودکان کار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان در آیین بهره‌برداری از مرکز جامع توانمندسازی استان اصفهان اظهار کرد: زندگی انسان در ذاتش آمیخته است از غم و شادی و تصور اینکه یک روزی ما به نقطه‌ای برسیم که همه چیز بر وفق مراد باشد، اشتباه است.

وی افزود: اساس خلقت و هستی بر این است که زندگی در این دنیا مشمول غم، رنج و مهنت و در کنار آن سرور و شادی است؛ کاری که ما در این عرصه می‌توانیم انجام بدهیم، این است که باعث غم و اندوه کسی نشویم و تلاش کنیم گرد از رخسار انسان‌های غمگین بگیریم.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: ما یک آرمان‌هایی داریم و باید بر اساس آن‌ها تلاش و جهاد کنیم و به واسطه آن‌ها بهترین شرایط را برای زندگی مردم ایجاد کنیم، اما فراموش نکنیم انسان به علت ذاتش، ممکن است با وجود همه تلاش‌ها، باز هم ناراضی باشد.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه مطالبه گران چشم بینای مسؤولان هستند، عنوان کرد: نباید به واسطه یک آسیب اجتماعی سیاه‌نمایی کرد چرا که در هر شهری که بگردیم علی‌رغم همه تلاش‌ها، باز هم معضلات اجتماعی وجود دارد، بنابراین در عین حالی که باید حواسمان به جامعه باشد اما نباید در فضای مجازی سیاه‌نمایی کنیم. 

وی با بیان اینکه ما در آسیب‌های اجتماعی مشکل داریم و باید تلاش کنیم؛گفت: این دغدغه مقام معظم رهبری هم هست، اما باید واقعیات را به درستی انعکاس دهیم؛ در موضوع بزهکاری و کارتن خوابی وضعیت ایران نسبت به برخی از شهرهای بزرگ اروپ ایی بهتر است.

قاسم‌زاده با اشاره به اینکه مرکز جامع توانمندسازی محصول همدلی و اتحاد دستگاه‌‌های مختلف است؛ تصریح کرد: در دوره جدید مدیریت استان و شهر اصفهان، همگرایی انجام شده که ثمرات آن را امروزه مشاهده می‌کنیم و دومین اتفاق خوبی که به زودی رقم خواهد خورد در خصوص کودکان کار است.

به گزارش فارس، صبح امروز همزمان با ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی مرکز توانمندسازی معتادین متجاهر در مجاورت باغ فدک اصفهان با حضور قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، استاندار اصفهان، فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان، دادستان و شهردار اصفهان افتتاح شد.

این مرکز توانمندسازی با اعتباری بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با همت شهرداری و استانداری اصفهان، سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) و ستاد مبارزه با مواد مخدر احداث شده است.

ظرفیت این مرکز حدود هزار نفر است که به نگهداری، درمان و توانمندسازی معتادین متجاهر می‌پردازد.

پایان پیام/ ۶۲۱۳۲/آ

پایان پیام/ ۶۳۱۳۲/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024894